Naddniestrze turystyka

Możliwość komentowania Naddniestrze turystyka została wyłączona 30
Naddniestrze turystyka
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Turystyka

Turystyka ma w dzisiejszych czasach wielu amatorów. Jest też dużo bardziej osiągalna, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Także na turystykę zagraniczną może pozwolić sobie coraz więcej Polaków.
Od ponad stulecia niesłabnącą popularnością w Polsce cieszy się turystyka górska – i nie ma się co dziwić, polskie góry są bowiem niezwykle malownicze, ale też bardzo przystępne nawet dla amatorów. Turystyka krajowa to także kierunki nadmorskie. Od kilku lat można zaobserwować wzrost zainteresowania mniej znanymi kurortami lub wręcz miejscami niszowymi, mało popularnymi wśród masowych turystów.
Wśród turystów zagranicznych ogromną popularnością cieszą się takie miasta, jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań czy Trójmiasto. Zagraniczne cele polskich turystów to najczęściej najpopularniejsze miasta europejskie, a na dłuższe wyjazdy rekreacyjne i wypoczynkowe – Chorwacja, Grecja, czy Portugalia. Coraz częściej wybieramy też Egipt, Maroko oraz mniej popularne kraje śródziemnomorskie.
Niezależnie od tego, czy wolimy bliżej poznać Polskę, czy zwiedzać inne zakątki globu, turystyka to dobry sposób na rozwój kulturowy i poszerzenie swojej wiedzy o świecie.

Podobne wpisy o turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles