Niezwykły Tykocin

Możliwość komentowania Niezwykły Tykocin została wyłączona 333
Niezwykły Tykocin
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

9Tykocin to niewielkie miasteczko w województwie podlaskim, leżące nad Narwią. Położony jest w przepięknej, malowniczej okolicy. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest stara, drewniana, zabytkowa zabudowa. Tykocin od połowy XVII wieku należał do Stefana Czarnieckiego. Największą atrakcją turystyczną Tykocina jest stara oryginalna synagoga, która została w pierwotnym stanie, jako jedna z niewielu w kraju.
Na szczególną uwagę zasługuje też osiemnastowieczny, barokowy Kościół Trójcy Przenajświętszej wybudowany przez Jana Klemensa Branickiego. W ostatnich latach w Tykocinie odbudowany i odrestaurowany został też stary Zamek, w którym zatrzymywał się Zygmunt August podczas podróży po Podlasiu. Dzisiaj w zamku tym znajduje się muzeum i restauracja.
Tykocin to nie tylko piękne stare miasteczko, gdzie turyści mogą zobaczyć wiele zabytków, ale też piękne miejsce nad samą Narwią, gdzie można doskonale odpocząć. Noclegi zapewniają liczne kwatery agroturystyczne, skorzystać można też z licznych pól namiotowych, wiat ogniskowych, a także restauracji, w których serwowane są świeże ryby prosto z Narwii i regionalne specjały kulinarne.

Podobne wpisy o turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles